صفحه نخست » اخبار و رویدادها » پیام رییس دانشگاه ولی عصر(عج) به مناسبت فرا رسیدن سال نو

به نام خدا

عید باستانی نوروز و عید سعید مبعث را به شما همکاران محترم، اعضای هیأت علمی، کارکنان غیر هیأت علمی، دانشجویان و ملت شریف ایران تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. امیدوارم به برکت اسلام، سالی پر از برکت، همراه با سلامتی، شادی و موفقیت پیش روی شما همکاران محترم و ملت شریف ایران باشد.سال ۱۳۹۸ را، باهمه‌‌یتلخی‌‌‌‌‎‌‌ها و شادی‌ها،پشت سر گذاشتیم. دراین سال با فراز و نشیب‌های زیاد و روزهای سختی مواجه بودیم که با تلاش، درایت، همدلی و همکاری ملت ایران به ویژه شما همکاران دانشگاه ولی عصر(عج) به اتمام رسید. شاید یکی از تلخی‌های زمستان سالی که گذشت،شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان بود که علیرغم دستاوردهای علمی و فناورانه خصوصاً در علوم و فناوری‌های زیستی،متاسفانه در این زمینه هنوز درمانی قطعی برای آن پیدا نشده است. جهان و به ویژه ایران اسلامی هم‌اکنون در شرایط سختی قرار دارد، ابتلای جمعی از هموطنان عزیزمان به ویروس کرونا و درگذشت آنان؛ غم و دل‌نگرانیدر درونمانایجاد کرده که عبور از آن تنها؛با لطف الهی، اهتمام کادر پزشکی، تولید مایحتاج و کمبودهای پزشکی و بهداشتی،و همکاری مردم شریف ایران در رعایت اصول بهداشتی و کمترین حضور فیزیکی در محیط خارج از خانه،میسر خواهد بود.

در این راستا، تعدادی از شرکت‌های مرکز رشد دانشگاه ولی عصر(عج) با همکاری دانشگاه، اقداماتی در جهت تولید نیازهای درمانی و بهداشتی انجام داده‌اند که می توان تا این لحظه، از تولید روزانهبیش از چهارصد لیتر الکل، چهارصد لیتر اسپری ضد عفونی و چهارصد لیتر ژل ضدعفونی نامبرد که این محصولات با هماهنگی کمیته واکنش سریع مدیریت بحران شهر در فرمانداری توزیع می‌شود.

جا دارد از ایثار و زحمات خستگی‌ناپذیر پزشکان، پرستاران و همه دست‌اندرکاران جامعه پزشکی کشور که روزهای پرمخاطره‌ای را سپری می‌‏کنند، تشکر و قدردانی نموده و برای همه این عزیزان آرزوی سلامتی‌کنم.همچنین از نیروهای پشت جبهه مبارزه با کرونا، تولید کنندگان نیازهای بهداشتی و مردم شریف ایران، که همکاری لازم را در این زمینه دارند تقدیر و تشکر به عمل می آید.

امید است در راستای بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید، شرکت‌های مستقر در مرکز رشد با تلاش مضاعف و بالا بردن کیفیت محصولات خود به طوری که قابل رقابت با محصولات مشابه در بازار باشد، و با حمایت دولت بتوانندجهش قابل مشاهده‌ای در تولیدات خود داشته باشند.

از طرفی با توجه به این شرایط حساس وبه منظور دور نشدن از موضوع آموزش، لازم است اعضای هیأت علمی در این ایام باقیمانده‎‎ی تعطیلات، برنامه ریزی لازم جهت ارائه دروس به صورت مجازی انجام دهند تا بتوانیم با کمترین آسیب آموزشی، ترم جاری را پشت سر نماییم.

 در نهایت اینجانب به عنوان همکارشما عزیزان، از زحمات، تلاش‌ها و کوشش‌های بی بدیل همگی همکاران خود در عرصه علم و فناوری که در سرایش سرود تحول، پیشرفت و سربلندی آنهم به بهترین وجه ممکن، قدر نهاده و رجای واثق دارم ایزد منان سال جدید را نقطه عطفی در عرصه پیشرفت و سربلندی ایران و ایرانیان قرار دهد و در این سال نو، خاضعانه از ذات اقدس الهی،برای همه‌ی هم میهنان به ویژه همکاران و همراهان خود، سالی سرشار از سلامت، سعادت و موفقیت در سایه الطاف حق آرزومندیم.

با آرزوی توفیق الهی

دکتر حسن رنجبر عسکری

رئیس دانشگاه ولی عصر(عج)